2015/01/30

Smilšu mīklas groziņš

Man vienmēr licies, ka smilšu mīkla ir pati vienkāršākā un ātrākā mīkla ko var pagatavot. Biju dzirdējusi tikai to, ka smilšu mīkla priekš groziņiem un riekstiņiem ir mazliet atšķirīga, jo ir svarīgi lai mīkla ļoti neuzpūšas, nav drūmstoša un viegli nāk no formiņas ārā.  Tā nu es ķēros pie īstās mīklas meklēšanas, bet  es pat nevarēju iedomāties cik smilšu mīklas veidu ir atrodami internetā! Piedevām katras mīklas autore ir pārliecināta, ka viņas versija ir pati labākā, kas protams ir pats par sevi saprotams!
Tā nu izpētot ļoti daudz variantu un saliekot visu iegūto informāciju kopā, radās mans ideālais smilšu mīklas veids priekš groziņiem!

Produkti:
200g milti
50g pūdercukura
1 ola
100g sviests
Vaniļas cukurs

Pagatavošana:
Ieber traukā miltus. Sviestu ar nazīti sagriež smalkās daļiņās un pievieno miltiem. Svarīgi ir lai sviests būtu tikko no ledusskapja. Ar pirkstiem maigi sviestu saspaida ar miltiem tā lai izveidojas drupataina masa.
Atdala olas dzeltenumu no olas baltuma. Olas baltumu sakuļ pievienojot lēnām pūdercukuru un vaniļas cukuru. Ļoti svarīgi ir lai cukurs būtu izšķīdis, jo neizkusušie cukura gabaliņi cepoties var likt mīklai plaisāt. Tāpēc manā produktu sarakstā cukura vietā ir pūdercukurs.
Kad olas baltums ar cukuru un vaniļas cukuru ir sakults pievieno olas dzeltenumu un vēl nedaudz pakaļ.
Olas masu pievieno miltu un sviestu masai. Ar veiklām roku kustībām to samīca kopā. Ja mīkla līp pie rokām, pievieno nedaudz miltus. Izveido bumbu, ietin virtuves plēvē un liek ledusskapī uz 1 stundu vai vismaz uz 30 min.
No mīklas izveido nelielas bumbiņas un tās iepilda formiņās. Es kamēr pildu nākamo formiņu, aizpildītā vēlreiz ielieku ledusskapī līdz cepšanai.
Krāsni uzsilda līdz 200 grādiem un cep kamēr groziņi ir brūni. Tās varētu būt apmēram 15 – 20 min, jo tas ir atkarīgs no groziņa izmēra.
Izņem groziņus no krāsns un ļauj tiem mazliet atdzist pirms izņemšanas. Var izmantot arī vecmammu metodi un likt uz saslapināta auksta dvielīša, tas palīdzot formiņai vieglāk atdalīties no mīklas.
Ja groziņi netiek pildīti uzreiz tai pašā dienā, tad tie ir jāuzglabā sausā vietā lai tie nepaliek mitri.


Lai izdodas un labi garšo!